FAQ

Jak mogę zostać użytkownikiem Coworking Labu?
Wystarczy, że przyjdziesz do naszej kamienicy Future Lab przy ul. Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu i zostawisz nam swojego maila. Na parterze znajdziesz portiernię, a za nią naszą przestrzeń współpracy, gdzie możesz usiąść przy wolnym biurku i po prostu zacząć pracować. Jak Ci się spodoba to wypełnij formularz dostępny u portiera.

Co mogę robić w Coworking Labie?
Przede wszystkim możesz spokojnie pracować, poznawać i rozmawiać z ludźmi, uczestniczyć w antyseminariach, warsztatach i innych wydarzeniach z naszego KALENDARZA. Bonusem dla stałych coworkerów jest możliwość współpracy z laboratoriów na pozostałych kondygnacjach oraz wiedzy i narzędzi dostępnych w PCSS.

Czego nie mogę robić?
Nie rozpraszaj osób pracujących w skupieniu. Możesz swobodnie rozmawiać przez telefon w korytarzu lub przy wysokim biurku obok windy. W budynku nie ma palarni więc na „fajkę” możesz wyjść na zewnątrz 🙂

Kto płaci za kawę i papier do drukarki?
Kawę i papier kupujemy sobie sami, czasami dostajemy od sponsorów. Na dobrą ziarnistą kawę wrzuć drobniaka do puszki przy ekspresie.

Gdzie mogę zaparkować ?
ROWER: na podwórzu za budynkiem są dwa stojaki rowerowe.

SAMOCHÓD: Parking strefowy przed budynkiem jest płatny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-18 oraz w soboty od 8-14. Większy plac parkingowy (również płatny) znajduje się przy Starym ZOO  po drugiej stronie ulicy.

Kto to wszystko wymyślił?
Inicjatorem coworkingu jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS). Dla PCSS i innych instytucji naukowych Coworking Lab jest elementem platformy komunikacji ze środowiskiem biznesu.

Gdzie mogę zostawić swoje rzeczy?
Każdy Użytkownik może wynająć szafkę zamykaną na klucz. Do dyspozycji masz też kontener biurkowy na klucz oraz szafki. Coworking Lab nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy, które zostawiasz na terenie obiektu.

Jaki jest regulamin Coworking Lab?
REGULAMIN dla miłośników formalności.

Ile to kosztuje?
Tak jak Ty chcemy być pewni, że nasza współpraca będzie każdemu pasowała, więc zachęcamy by nas sprawdzić przez kilka dni (max tydzień) za darmo. Jeśli nasz coworking Ci się spodoba i wiesz, że możesz też aktywnie wzbogacać naszą społeczność, to masz dwie opcje Owner lub Coworker – szczegóły w Cenniku.

Co się stało z legendarnym Coworking ZOO?
Coworking ZOO był eksperymentalną inicjatywą PCSS, która działała w latach 2011 – 2014 na drugim piętrze sypiącej się kamienicy na Zwierzynieckiej 20. Po 2 latach kapitalnego remontu przestrzeń powróciła w ręce ciekawych ludzi! Mamy więcej miejsca (aż 2 kondygnacje!), w każdym pomieszczeniu ogrzewanie i klimatyzację, a cały budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmieniliśmy też nazwę z racji bliskiej współpracy z pozostałymi żywymi laboratoriami FutureLab mieszczącymi się na innych kondygnacjach tego samego budynku.